Popis pracovního postupu

Básnička

Nejprve jsem si nachystala svůj mozek, počítač nebo knihu, papír, propisku a nějaký ten delší čas. Nejdřív musím najít nějakou pěknou básničku, která se mi líbí a dobře se mi učí. K tomu používám počítač. Na internetu si nějakou vyhledám, potom si vezmu papír a propisku a opíšu si ji. Pak vypnu PC a jdu se učit někam, kde je klid a nikdo mě tam neruší. V pokoji si nachystám svůj mozek a papír  s básničkou, ta má se jmenovala Teče voda, teče. Potom jsem se učila sloku po sloce nějaký čas. Když si myslím, že to umím, tak si to říkám pořád dokola, i ráno před školou, než do ní jdu. Jenže ve škole to vždy pokazím, protože se vždy sekám. Ale to nevadí, dostala jsem z ní dvojku a je to v pohodě. Pak už jsem to naštěstí měla za sebou. Ufff.

Natálie

 

Domácí úkol:

sednu si na židli, nachystám domácí sešit, učebnici a propisku. Otevřu učebnici na té určité straně, vezmu si propisku a uvědomím si, že si to můžu dopsat někdy jindy. Tak si vezmu mobil a hraju. Vždycky, když jde mamka po schodech, tak ho hodím na postel a dělám, že si to píšu. Když otevře, řeknu, že to začínám psát, napíšu si jednu větu. Ona odejde, vezmu si PSP a hraju Fifu a řeknu si, že to od někoho opíšu ve škole. Ale nikdo mi to nedal opsat, tak to zbylo na mně. Z úkolu jsem měl nic, ale z testu 4.                Filip J.

 

Zkoušení

nachystám si mozek, oči, jídlo, pití, sešit nebo učebnici. Předtím, než se po dlouhé době jdu učit, tak se pořádně najím a okysličím mozek minerální vodou. Vezmu si sešit a začnu si ho číst. Čtu si ho pořád dokola nahlas, abych si to zapamatoval. Až se to naučím, tak si to ještě večer, ráno a před hodinou zopáknu.

Tomáš

 

Domácí úkol:

jak přijdu ze školy, tak se mě taťka zeptá, jestli mám úkol, já řeknu, že jo. Zavřu se do pokoje, přichystám si propisku, sešit, učebnici. A jak to všechno vytáhnu, tak si řeknu, že je to nuda a vykašlu se na to.    Daniel Š.

 

 

Potřebujeme mozek, něco na psaní, sešit, pití, něco na zub a někdy mamku nebo starší sestru a to nejhlavnější je ticho nebo klid v pokoji.

Vezmeme si všechno, co potřebujeme, a jdeme se zavřít do pokoje. Položíme si sešit na stůl, vezmeme tužku a napíšeme si DÚ. Jak dokončíme práci, dáme si to do aktovky nebo přineseme na kontrolu starší osobě. Až to vše uděláme, jdeme odpočívat.

Adam

 

Příprava na zeměpisnou písemku

Potřeby: atlas, školní sešit, pracovní sešit, průpisky, vědomosti

1. Nachystáme si atlas na straně, jaká je potřeba, a otevřeme si sešit.

2. Chvilku si procvičujeme učivo a napíšeme si libovolné otázky a zavřeme sešit.

3. Pak napíšeme odpovědi a zkontrolujeme si to, ale nepodvádějte!

4. Pak můžeme jít s radostí do školy a napsat si písemku.

Sára M.

 

Domácí úkol do OV

Včera jsem si dělal úkol do OV. Nejdřív jsem si vyprázdnil mozek a odtrhnul sestru od počítače. Také jsem si donesl vodu, propisku a sešit. Zjišťoval jsem nějakou aktualitu. Nejdřív se podívám na různé stránky, například novinky.cz, tn.cz a další. Až něco najdu, pak to stačili jen opsat a zapamatovat na další den.

Danek R.

 

Jak se učím

Potřebuji: učebnici nebo sešit, dobrou náladu, asi 10 minut volného času a televizi.

Jako první si najdu vhodné místo a vhodné učebnice. Nejraději mám ložnici, protože můžu ležet a taky si k nudnému textu pustit televizi. Pak si stačí jen lehnout nebo sednout a přijde ta nejtěžší chvíle. Vydržet to číst. U mě to bývá většinou tak, že po minutě mě to přestane bavit a plně se soustředím na televizi. Pokud to však vydržíte, pečlivě si pročtěte všechno učení a zkuste se vyzkoušet. To však moc lidí neudělá.

Ondra

 

Vzal jsem si aktovku a vzpomněl jsem si, že na zítra máme mít básničku. Tak jsem vytasil mobil, kouknul na internet, našel nějakou básničku a učil jsem se ji asi 10 minut. Potom jsem si říkal, že se to doučím ráno, ale zaspal jsem, tak jsem ji ve škole zarecitoval a dostal jsem za tři.

Dalimil

 

Jak se dělá domácí úkol

Na domácí úkol potřebujeme mozek, sešit, propisku, učebnici, cvičný papír a náladu.

Úkol si děláme následovně. Nejprve se podíváme, jaký úkol je zadaný. Najdeme si tiché místo, ať máme klid na psaní. Cvičení si napíšeme na cvičný papír a zkontrolujeme, aby to bylo bez chyb. Celé cvičení přepíšeme do domácího sešitu. Pak už jen stačí druhý den jít do školy a úkol odevzdat.

Helča

 

Potřeby: sešit do D, tablet a mozek (jde to i bez něj), spousty písniček na tablet.

Postup:

1. Vezmu si sešit do D a otevřu ho na posledních stránkách.

2. Zapnu tablet a pustím si písničky.

3. Zapojím mozek (pokud ho mám u sebe).

4. Začnu se učit.

5. Učím se asi 30 minut.

6. Hotovo. Většinou dostanu 2-3 a když mám své dny tak 1.

Kamil

 

Písemka

Nachystáme si čistý mozek, oči, pusu, sešit z dějepisu, pití, ruce a asi můžeme začít.

Otevřeme si rukama sešit, najdeme si to, co se máme učit. Použijeme oči, pusu, mozek a učíme se. Když se trošku naučím, mám půl hodiny přestávku. O přestávce se najím, napiju a můžu se učit dál. Jak se naučím, sbalím si věci a jdu se dívat na televizi.

Edita